Hakkımızda

Amerika Birleşik Devleti’nin New Jersey eyaletınde kurulan Amerika Radyo, değerli Avukat Nurhayat Kınay’ın önderliğinde bir araya gelen on kişilik gönüllü bir ekip ile 10 Kasım 2020 tarihinde yayın hayatına başladı. Bağımsız, dürüst ve güvenilir habercilik anlayışı, seçkin programcıları, yayın ilkeleri ve teknolojik donanımı ile Amerika’nın en çok dinlenen Türk radyoları arasında ilk sıralarda yerini aldı.

Hiçbir maddi beklenti içinde olmayan ekibimiz ve değerli yayıncılarımız tamamen bir sosyal sorumluluk ruhu ile görev yapmaktadır. Bizi bu radyoyu açmaya motive edici tek gerekçe ise ABD ‘de yaşayan değerli toplumumuzun sesini duyurabilecek bir platform olmaması ve bu boşluğu doldurma gereksinimidir. Başta Kıta Amerika’sı olmak üzere dünyanın dört bir yanından dinleniyor olmamız aktüel radyoculuğa yeni bir soluk olarak iyi bir projeye imza attığımızın kanıtıdır.

Hiç aralıksız 7/24 yayında olan Amerika Radyo, her türlü müzik seçkisiyle dinleyenlerimizin yanında olmanın yanı sıra; sohbet, sanat, edebiyat, sağlık, hukuk, tarih-kültür, psikoloji, spor, eğlence ve canlı güncel haber saati ile hizmet vermektedir.

Radyomuzun kuruluş ilkeleri çerçevesindeki sorumluluklarına uygun olarak hiçbir kurum, kuruluş, siyasi parti, dernek veya yasadışı bir organizasyon ile hiçbir organik veya inorganik bağı bulunmamaktadır. Herkese eşit mesafede, dil, din, ırk, mezhep, renk ayırımı yapmadan yaşam hakkına saygılı, çevre dostu insanları bir araya getirmeye çalışan bir yayın kuruluşudur. Bu yolda daha uzun soluklu ve kalıcı olmak için desteğinizi bekliyoruz; bu bize güç katar ve onur verir!

Yayıncılarımız